Diety Jak zhubnout Pro ženy

Vajíčková dieta

Jiří Mišurec

Vajíčková dieta obsahuje aspoň 9 vajec. K nim už se pak přidává maso nebo zelenina.. Co se pak bude dít s Vaším organismem? Jak asi víte, organismus potřebuje energii (kalorie) nejen pro pohyb těla, ale i pro krevní oběh, dýchání a mnoho dalšího.  Při běžné stravě si organismus bere energii ze sacharidů. Ve vajíčkové dietě je cca 6 – 10x méně sacharidů, než běžný organismus potřebuje.
Co se pak děje?
Organismus začne měnit tuky a bílkoviny na sacharidy.

Chiashake dietní nápoje a produkty

V ideálním případě bude organismus spalovat tolik tuku, že nespálí jen tuk ze stravy, ale bude muset sáhnout i po podkožním tuku.

Díky vajíčkové dietě můžete veselé jíst tučné jídla a vesele hubnout.

Vajíčková dieta je ve skutečnosti podobný hazard se zdravím, jako dělená strava dieta. Jak už jsem psal, při vajíčkové dietě probíhají v organismu dva základní procesy:

  • ketóza: přeměna tuku na sacharidy
  • glukoneogeneze: přeměna bílkovin na sacharidy

Právě při přeměně bílkovin na sacharidy může docházet k tvorbě toxické látky Methylglyoxal.

Kromě toho velké množství tuku může způsobit zvýšení cholesterolu.

I když tedy zní princip vajíčkové diety velmi chytře, ve skutečnosti jde o dietu zdravotně nebezpečnou.Hlavně pro ty co sportují a nebo mají fyzicky namáhající práci. Nedostatek sacharidů může při velké fyzické zátěži způsobit náhlý pocit vyčerpání a omdlení.

O autorovi

Jiří Mišurec

Jiří Mišurec

Zdravé výživě a aktivnímu pohybu se věnuji zhruba od 14 let, kdy jsem začal mít zájem o ženy a než si našel svou ženu. Nyní mé zkušenosti předávám svým dětem a čtenářům, kteří mají zájem něco změnit. Žiji zdravým životním stylem, který mi dodává energii do dalších dní, plných zážitků.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..