Cviky Home Jak nabrat Jak zhubnout Pro muže Pro ženy

Kdy je nejlepší cvičit?

Kdy je nejlepší cvičit?
Jiří Mišurec

Cvičení plánujte nejenom podle vaší kondice, nebo podle vašich cílů. Je dobré zohlednit i to, v jaký konkrétní čas se budete cvičení moci věnovat.

Samozřejmě vždy platí, že je lepší cvičit, než nic nedělat. Když k tomu zvolíte i vhodný čas, dosáhnete lepších výsledků.

Doporučujeme ranní cvičení

Kdy jít cvičit? Je to ráno, poledne, nebo večer? Otázka, která má zcela jasnou odpověď.

Chiashake dietní nápoje a produkty

Jak doporučuje i web www.fittyn.cz, správnou dobou je právě ráno. Důvody toho jsou celkem jasné a primárně souvisí s tím, že je vaše tělo dokonale odpočaté a ještě plné energie. To se po náročném pracovním dni rozhodně říci nedá.

Nejlépe na lačno

Vstáváte a říkáte si, zda si nejprve udělat snídani a potom vyrazit, nebo je lepší opak? I tady vám poradíme. Vhodné je jít sportovat na lačno. Proč? Jelikož je dokázáno, že tělo s prázdným žaludkem může všechnu svou energii věnovat spalování tuků, nikoliv trávení jídla. Najíst byste se měli až po návratu. Snídaně by měla respektovat zásady zdravého stravování, čímž chceme říci, že by se nemělo jednat o snídani nijak výrazně zatěžující. Co by měla obsahovat tak ideální?

  • Sacharidy pro doplnění energie
  • Bílkoviny pro podporu růstu svalů
  • Vitamíny a minerály pro regeneraci

Nejméně 30 minut

Na ranní aktivitu je vhodné najít si i dostatek času. Pokud má být aktivita opravdu účinná, je vhodné se jí věnovat nejméně 30 minut. To je doba, během které se metabolismus těla dostane do optimálního stavu, který bude trvat i nějakou dobu poté, co aktivitu ukončíte.

Jaké aktivity jsou nejlepší?

Ideálně takové, které nastartují váš metabolismus a zvednou tepovou frekvenci. Tedy ty, které lze označit jako aerobní. Pokud nemáte v plánu cvičení doma, ale plánujete vyrazit ven, jsou možnosti celkem jasné. Doporučujeme klasický běh, jízdu na kole, ale třeba také plavání. To je trojice, se kterou neuděláte chybu.

O autorovi

Jiří Mišurec

Jiří Mišurec

Zdravé výživě a aktivnímu pohybu se věnuji zhruba od 14 let, kdy jsem začal mít zájem o ženy a než si našel svou ženu. Nyní mé zkušenosti předávám svým dětem a čtenářům, kteří mají zájem něco změnit. Žiji zdravým životním stylem, který mi dodává energii do dalších dní, plných zážitků.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..