Diety Home Pro muže Pro ženy

Matcha a zdraví

Matcha a zdraví
Jiří Mišurec

Zelený práškový čaj matcha se mezi širokou veřejností těší stále větší oblibě, a to především díky jeho příznivému vlivu na lidské zdraví. Tento japonský čaj působí jako prevence mnoha méně i více závažných onemocnění.

1. Matcha jako extrémně silný antioxidant

Existuje celá řada odborných studií, které potvrzují, že japonský čaj matcha obsahuje velmi vysoké množství antioxidantů. Oproti klasickému čaji obsahuje matcha až o 25 % více antioxidantů, oproti pomerančové šťávě je to pak přibližně 70x více antioxidantů. Je tedy naprosto zřejmé, že čaji matcha nemůže v obsahu antioxidantů jen tak něco konkurovat. Jaký to však má přínos pro náš organismus?

Prevence proti rakovině

Chiashake dietní nápoje a produkty

V posledních letech stále narůstá počet lidí s nádorovým onemocněním. Lékaři předpokládají, že do budoucna se bude tento počet ještě zvyšovat. Jednou z možností, jak tomuto zákeřnému onemocnění předejít, je dostatečný příjem antioxidantů. Ty jsou obsaženy především v ovoci, zelenině, ale také v japonském zeleném čaji matcha. Jeho pravidelná konzumace tedy může značně snížit riziko onemocnění rakovinou.

Cévní prevence

Stejně jako roste množství pacientů s rakovinou, neustále se ve vyspělých zemích zvyšuje také množství lidí trpících cévními chorobami. Kombinací nevhodně zvolené stravy a nedostatku pravidelného pohybu se stav cév u mnoha lidí stále zhoršuje. Cévní systém mimo jiné ochraňují a podporují také antioxidanty. I v případě cévních onemocnění tedy čaj matcha nachází své uplatnění.

Srdeční choroby

Se špatnou funkcí cévního systému obvykle úzce souvisí také zdravotní problémy se srdcem. Je tedy více než logické, že antioxidanty, které obsahuje japonský čaj matcha, mají blahodárné účinky také na správnou srdeční činnost. Zelený čaj matcha ale obsahuje také katechiny, které jsou pro správnou funkci srdce také velmi důležité.

2. Boj proti škodlivému cholesterolu

Vysoký cholesterol je problém nejednoho člověka. Obvykle se snažíme bojovat proti zvýšené hladině nežádoucího cholesterolu, který dokáže přivodit mnoho zdravotních problémů včetně poškození stavu cév. Výzkumy ukazují, že pravidelná konzumace zeleného čaje matcha dokáže dlouhodobě snížit hladinu nežádoucího cholesterolu v krvi.

3. Pomoc proti vysoké hladině cukru v těle

Rovněž zvýšená hladina cukru v krvi je další častou civilizační chorobou, která trápí mnoho lidí. Pokud zůstává hladina cukru v krvi zvýšená po delší dobu, může zapříčinit vznik cukrovky. A lidí s onemocněním cukrovkou v populaci každým rokem rapidně roste. Toto zprvu nenápadné onemocnění, které je často odhaleno až když už je příliš pozdě, sebou nese celou řadu dalších zdravotních komplikací. Proto je nutné si hladinu cukru a konzumaci sladkých jídel hlídat a s nadbytečným příjmem cukru do těla to příliš nepřehánět. Japonský zelený čaj matcha dokáže snižovat hladinu cukru v krvi, a tak přispívá k prevenci před onemocněním cukrovky.

4. Čaj Matcha pro dobrou náladu

Podléháte častým výkyvům nálad a všelijakým chmurám? Chcete si zlepšit náladu? Pak vás jistě potěší, že v čaji matcha se nachází L-Theanin, který dokáže redukovat stav úzkosti a současně podporuje pocit dobré nálady. I tuto funkci tedy tento japonský zelený čaj plní na jedničku.

5. Matcha podpoří soustředěnost a potlačí únavu

Pokud je vaším problémem, že často trpíte neschopností se soustředit či jste příliš často unavení, pak je právě pro vás určen japonský čaj matcha. Mnoho studentů a lidí s náročným zaměstnáním nebo složitými životními okolnostmi si velmi oblíbilo tento výborný zelený čaj.

Všechny pozitivní účinky, které jsme uvedli v tomto článku, na sobě můžete pocítit v plné síle. To platí ale pouze v případě, že si zakoupíte skutečně kvalitní japonský čaj matcha. Proto vždy dobře prověřte dodavatele, od kterého se chystáte si čaj koupit. Jinak se může stát, že pro vás pravidelné pití čaje budou pouze vyhozené peníze. Také vždy myslete na to, že čaj matcha je pouze doplňkem, který by neměl nahradit správnou životosprávu a celkovou prevenci.

O autorovi

Jiří Mišurec

Jiří Mišurec

Zdravé výživě a aktivnímu pohybu se věnuji zhruba od 14 let, kdy jsem začal mít zájem o ženy a než si našel svou ženu. Nyní mé zkušenosti předávám svým dětem a čtenářům, kteří mají zájem něco změnit. Žiji zdravým životním stylem, který mi dodává energii do dalších dní, plných zážitků.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..