Home

Jak vlastně vznikl fotbal?

Jak vznikl fotbal?
Jiří Mišurec

Asi každý člověk ví, že fotbal je hra na hřišti, kde hráči běží za míčem a snaží se přes své soupeře umístit balón do soupeřovy branky. Každý chlap také ví, že se fotbal hraje devadesát minut hrubého času, a přestávka je v polovině a to patnáct minut. Každý jej minimálně jednou hrál s kamarády někde na trávníku nebo ve škole. O fotbalu a fotbalových klubech umí mnozí muži hovořit opravdu dlouho, mají svůj oblíbený klub, ví, jací jsou nejlepší hráči a podobně. Jenže, jaká je historie fotbalu? Z čeho vůbec fotbal dostal svůj název? A kde se začal hrát? Pojďme se na fotbal podívat z trošku jiné stránky.

Kopaná či fotbal?

Určitě všichni známe slovíčko kopaná, v souvislosti s fotbalem se používalo spíše v dřívější době, ale i dnes se s tímto slovíčkem můžeme setkat. Častěji se však používá slovo fotbal, které je mezi lidmi více zažité. Jak vlastně vzniklo slovo fotbal? Je to složené slovo a vzniklo, ze dvou anglických slovíček foot a ball, tedy v překladu noha a míč. Fotbal je označován jako míčová hra, je to také kolektivní sport, kde hrají dvě družstva po jedenácti hráčích. Cílem této hry je dosáhnout co nejvyššího počtu gólů, tedy umístění míče do soupeřovy branky.

Historie fotbalu

Existence fotbalu byla doložena do období starověku. V Řecku a v Římě se hrálo mnoho míčových her, které se hrály nohama. Můžete tedy říci, že začátky fotbalu se mohou datovat právě do tohoto období. Když se však chceme zabývat fotbalem takovým, který známe v dnešní podobě, jeho počátky koření v Anglii v 16. století. Tamní střední škola své žáky vedla ke sportu, každá škola měla svá vlastní pravidla, která se od sebe často lišila. Později se pravidla vykrystalizovala a vznikly dvě podoby fotbalu. V první podobě hráči míč po hřišti přenášeli rukama. Ve druhé podobě dávali přednost právě kopání do míče.

Chiashake dietní nápoje a produkty

Fotbaloví fanoušci

Fotbal by nebyl, tam kde je, kdyby neměl své fanoušky. O fanoušcích fotbalových klubů se toho napovídalo hodně. Známe mnoho případů vandalismu fotbalových fanoušků, kteří vytrhávali lavičky, vnikli na fotbalové hřiště, poprali se s fanoušky soupeřova týmu a podobně. Fotbaloví fanoušci však nejsou jen ti neukáznění, když se spojí za něco, o co jim jde. Jako například ostravští fanoušci fotbalu.

Na sport můžete i sázet

Lidé si často vsázejí na různá sportovní utkání. Na tenis, na hokej, na fotbal a podobně. Pokud správně tipnou výsledky, mohou si přijít na nějaké to přilepšení ke stávajícím příjmům. Můžete vsázet na fotbal či jiné sporty, které se momentálně hrají. Na stránce se dozvíte mnohem více informací, nemusíte nikam chodit, vše pohodlně zvolíte z domu a jen budete čekat, zda se na vás usměje štěstí a vy se svými tipy uspějete.

O autorovi

Jiří Mišurec

Jiří Mišurec

Zdravé výživě a aktivnímu pohybu se věnuji zhruba od 14 let, kdy jsem začal mít zájem o ženy a než si našel svou ženu. Nyní mé zkušenosti předávám svým dětem a čtenářům, kteří mají zájem něco změnit. Žiji zdravým životním stylem, který mi dodává energii do dalších dní, plných zážitků.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..