Jak nabrat Pro muže

Jak nabrat svalovou hmotu?

Jiří Mišurec

Jak nabrat svalovou hmotu,trénink,jak nabrat,trénink

 

Nabrat svalovou hmotu a shodit tuk na břichu: Tak toto je nejčastěji vyslovené přání všech, co začínají cvičit v posilovně. Není to však úplně takjednoduché, protože je to tak trochu jako sedět naráz na dvou židlích! Jednoduše řečeno, výrazné nabírání svalové hmoty je dějem anabolickým a úbytek hmotnosti, tedy i redukce tuků je děj katabolický.

Pro anabolické procesy je nutno zabezpečit tělu dostatek kvalitní energie, kdežto při redukci tukové tkáně je nutno energetický příjem snížit (oproti výdeji samozřejmě).  Jakož pro začátečníky je možno do určité míry tyto cíle zkombinovat, protože tělo bude reagovat na nové zatížení svalů a vzhledem k tomuto vyššímu výdeji energie lze očekávat i snížení podkožního tuku a zviditelnění svalové hmoty těla.

Chiashake dietní nápoje a produktySvé snažení můžete podpořit tak, že k posilovacímu tréninku přidáte na závěr i aerobní aktivitu střední intenzity po dobu 20-30minut. Dále pak je nutno se především zamyslet nad změnou stravování: především zvýšit příjem kvalitních bílkovin, omezit příjem především saturovaných tuků a jednoduchých cukrů.
Po několika měsících vyhodnoťte výsledky a rozhodněte se co upřednostnit: zda nabírání svalové hmoty a síly nebo se budete spíše snažit o udržování, zkvalitňování nebo snižování vrstvy podkožního tuku.

O autorovi

Jiří Mišurec

Jiří Mišurec

Zdravé výživě a aktivnímu pohybu se věnuji zhruba od 14 let, kdy jsem začal mít zájem o ženy a než si našel svou ženu. Nyní mé zkušenosti předávám svým dětem a čtenářům, kteří mají zájem něco změnit. Žiji zdravým životním stylem, který mi dodává energii do dalších dní, plných zážitků.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..