Motivace Pro muže Pro ženy

Rady pro lepší spánek

Spánek je dobrý na hubnutí i zdraví
Jiří Mišurec

Spánek je jedna z nejdůležitějších činností, která je nutná pro celkovou fyzickou a psychickou regeneraci. Všeobecně se doporučuje alespoň 8 hodin klidného, ničím nerušeného spánku. V dnešním článku vám prozradím několik rad jak tohoto klidného spánku dosáhnout.

Nenamáhejte se

Tyto činnosti zvyšují hladinu adrenalinu a vašemu mozku a tělu dosažení stavu uvolnění nutného ke klidnému spánku. Proto se snažte tyto činnosti neprovádět minimálně 2 hodiny před vaším spánkem.Omezte televizi

Chiashake dietní nápoje a produkty

To také může zvíšit hladinu adrenalinu a tím bránit kvalitnímu nočnímu spánku. kromě toho, může tento večerní druh zábavy vyburcovat váš mozek k přemýšlení a analýze, což bude bránit dosažení stavu uvolnění.

Vyhněte se jídlu před spánkem

Vzhledem k tomu, že jídlo potřebuje určitý čas k trávení a následnému vstřebávání, budou vám tyto procesy narušovat klidný spánek. Kromě toho, konzumované jídlo (zvláště sacharidy) před spánkem, bude s největší pravděpodobností uloženo ve formě tuků. Tělo při spánku nepotřebuje mnoho energie.

Snažte se spát vždy ve stejný čas

Tím, že budete chodit spát každý den ve stejnou dobu, tělo si na to zvykne a pro vás nebude velkým problémem usnout. Jestliže jste příliš rozrušení na to jít spát tak zhasněte a poslouchejte např. relaxační hudbu, až dosáhnete stavu, kdy nebude problém usnout.

Zdroj:

Copyright (c) 123RF Stock Photos

O autorovi

Jiří Mišurec

Jiří Mišurec

Zdravé výživě a aktivnímu pohybu se věnuji zhruba od 14 let, kdy jsem začal mít zájem o ženy a než si našel svou ženu. Nyní mé zkušenosti předávám svým dětem a čtenářům, kteří mají zájem něco změnit. Žiji zdravým životním stylem, který mi dodává energii do dalších dní, plných zážitků.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..