Diety Home Pro muže Pro ženy

Jaká dieta, bude ta pravá?

Dělená strava
Jiří Mišurec

Diet je na světě velká spousta, je tedy na Vás, jakou dietu si zvolíte a vyberete. Máte možnost vybírat z mnoha diet, jedna se zaměřuje na omezení sacharidů, jiná probíhá v několika fázích. Vyberete si takovou dietu, která bude nejvíce vyhovovat Vašim stravovacím návykům a Vaší nátuře. Jenže, jakou dietu si vybrat?

Dukanova dieta

Dukanova dieta jasně říká, že hladověním nezhubnete! U této diety je základ pravidelné stravování. Ideálně pětkrát denně po menších porcích. Zároveň jsou také potraviny, které jsou povoleny a které jsou naopak zakázány. Dieta se také rozděluje do několika fází a záleží na tom, kolik kilogramů celkově chcete zhubnout.

Výhoda diety je, že člověk nemá omezení v množství jídla, které smí sníst. Nutností je vynechat cukry a tuky. Máte dovoleno 100 druhů potravin, takže si opravdu vybere každý. Přečtěte si vše, co najdete na téma Dukanova dieta – jídelníček, recepty, diskuze a dozvíte se víc informací!

Chiashake dietní nápoje a produkty

Ketonová dieta

Ketonová dieta je opakem drastických diet, které omezují celkový příjem potravy. Dietu drží nejčastěji sportovci a lidé, kteří pravidelně posilují. Hlavní myšlenka této diety je ta, aby se tělo dostalo do ketózy. Tedy tělo hlavní zdroj energie mění ze sacharidů na ketony.

Díky tomu tělo čerpá energii z tuků. Dieta opět spočívá v pravidelném stravování a povoluje například jídla jako libové hovězí maso nebo omeletu z pěti vajec. Dietu však není dobré držet dlouhodobě, jelikož tělo se může s nedostatkem sacharidů špatně vyrovnávat.

Dieta Štefana Margity

Dieta podle Štefana Margity má základ v omezeném nebo vůbec žádném příjmu sacharidů. Zaručuje Vám opravdu rychlé hubnutí, tedy denně půl kilogramů zhubnete. Štefan Margita tuto dietu dodržuje vždy, když vyjíždí do zahraničí na turné a potřebuje se zbavit přebytečných kilogramů. Striktní zákaz má alkohol, sůl, cukr a koření.

Nutný je také pravidelný pitný režim. Při této dietě je často velký problém to, že se nejí pravidelně v několika porcích denně. To může lidskému organismu ublížit a Vy můžete cítit pocity hladu. Dieta podle Štefana Margity se hodí spíše pro „nouzové případy“, kdy za pár dní potřebujete zhubnout několik kilogramů.

O autorovi

Jiří Mišurec

Jiří Mišurec

Zdravé výživě a aktivnímu pohybu se věnuji zhruba od 14 let, kdy jsem začal mít zájem o ženy a než si našel svou ženu. Nyní mé zkušenosti předávám svým dětem a čtenářům, kteří mají zájem něco změnit. Žiji zdravým životním stylem, který mi dodává energii do dalších dní, plných zážitků.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..