Jak zhubnout Pro muže Pro ženy

Jedno z nejčastějších předsevzetí? Zhubnout!

Hubnutí na rok 2015
Jiří Mišurec

Konec a začátek nového roku sebou přináší mnoho předsevzetí, které si lidé často na sklonu starého roku dávají. A jedno z nejčastějších předsevzetí je zhubnout či jakkoliv jinak změnit svou váhu či tělo. Je však mnoho lidí, kteří si sice předsevzetí dají, sepíšou si je, ale vydrží je plnit týden, maximálně měsíc. Poté to vzdají a na sklonku roku opět píší svá předsevzetí. Chcete opravdu předsevzetí dodržet a zhubnout? Tak čtěte následující řádky, které Vám v tom mohou pomoci!

Pohyb jde ruku v ruce s jídelníčkem!

Když si usmyslíte, že chcete zhubnout, nemusí to být tak jednoduché, jak to vypadá. Hubnutí je totiž velmi komplexní proces, a když nedodržujete všechny složky, hubnutí bývá buďto krátkodobé, nezdravé či velmi pomalé. Musíte zcela změnit svůj jídelníček, který obohatíte o ovoce, zeleninu, zdravé potraviny a podobně. Rovněž zapojíte do hry i pitný režim, který zbavíte sladkých a perlivých nápojů a nahradíte je čaji a vodou. Ruku v ruce se změnou jídelníčku jde také aktivní pohyb. Cvičte minimálně třikrát týdně kardio cvičení a při každé příležitosti o pohybu přemýšlejte. Máte v domě schody? Choďte pěšky! Potřebujete nakoupit? Jděte pěšky! Ptáte se, jak zhubnout stehna a zadek? S pravidelným cvičením a správným jídelníčkem to půjde!

Je pro mne hubnutí tím pravým?

Existuje mnoho lidí, kteří chtějí hubnout, přitom to však nepotřebují. Mají jen uvolněné svalstvo. Proto je důležité oddělit, zda chcete jen zpevnit své uvolněné svaly nebo chcete skutečně zhubnout. A jak to nejlépe zjistíte? Všichni určitě známe index BMI, který vypočítává ideální tělesnou hmotnost. I tímto indexem se můžete řídit. Není to však ideální index, protože i když podle BMI indexu můžete mít lehkou nadváhu, obvod pasu máte takový, jaký si představujete. Pomoci Vám může také ABSI. Že nevíte, co to je? ABSI je index tvaru těla. Vypočítat jej na běžné kalkulačce je obtížné, proto se můžete poohlédnout po online kalkulátorech!

Chiashake dietní nápoje a produkty

Hubněte s pomocí!

Vždy je lepší, když Vás v hubnutí někdo podporuje, popřípadě hubne s Vámi. Cítíte se lépe a nejste v tom sami! Ve chvíli, kdy se Vám samotným hubnutí nedaří, se můžete obrátit na výživového poradce. Ten si Vás změří, zváží, zjistí, kolik tuku, svalu a vody v těle máte, bude tak přesně vědět, jaký jídelníček Vám navrhnout, aby bylo hubnutí efektivní. Rovněž se podívá na Vaše dosavadní hubnutí a řekne Vám, co jste dělali až doposud špatně. Například může poradit se snídaněmi, které jsou základem dne, poradí, jak jíst jen ty správné potraviny. Může poradit, jak si hlídat glykemický index potravin a mnoho dalšího.

O autorovi

Jiří Mišurec

Jiří Mišurec

Zdravé výživě a aktivnímu pohybu se věnuji zhruba od 14 let, kdy jsem začal mít zájem o ženy a než si našel svou ženu. Nyní mé zkušenosti předávám svým dětem a čtenářům, kteří mají zájem něco změnit. Žiji zdravým životním stylem, který mi dodává energii do dalších dní, plných zážitků.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..