Rady pro lepší spánek

Spánek je dobrý na hubnutí i zdraví

Spánek je jedna z nejdůležitějších činností, která je nutná pro celkovou fyzickou a psychickou regeneraci. Všeobecně se doporučuje alespoň 8 hodin klidného, ničím nerušeného spánku. V dnešním článku vám prozradím několik rad jak tohoto klidného spánku dosáhnout.

Nenamáhejte se

Tyto činnosti zvyšují hladinu adrenalinu a vašemu mozku a tělu dosažení stavu uvolnění nutného ke klidnému spánku. Proto se snažte tyto činnosti neprovádět minimálně 2 hodiny před vaším spánkem.Omezte televizi

To také může zvíšit hladinu adrenalinu a tím bránit kvalitnímu nočnímu spánku. kromě toho, může tento večerní druh zábavy vyburcovat váš mozek k přemýšlení a analýze, což bude bránit dosažení stavu uvolnění.

Vyhněte se jídlu před spánkem

Vzhledem k tomu, že jídlo potřebuje určitý čas k trávení a následnému vstřebávání, budou vám tyto procesy narušovat klidný spánek. Kromě toho, konzumované jídlo (zvláště sacharidy) před spánkem, bude s největší pravděpodobností uloženo ve formě tuků. Tělo při spánku nepotřebuje mnoho energie.

Snažte se spát vždy ve stejný čas

Tím, že budete chodit spát každý den ve stejnou dobu, tělo si na to zvykne a pro vás nebude velkým problémem usnout. Jestliže jste příliš rozrušení na to jít spát tak zhasněte a poslouchejte např. relaxační hudbu, až dosáhnete stavu, kdy nebude problém usnout.

Zdroj:

Copyright (c) 123RF Stock Photos

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.