Jaký vliv má kouření na vaše hubnutí?

Vliv kouření na hubnutí

Okolo hubnutí koluje mnoho pověr, které jsou více či méně pravdivé, ale vyzkoušíme je, protože co kdyby náhodou fungovali? Podobně je na tom i hubnutí a kouření, mnoho lidí si myslí, že cigarety mají vliv na hubnutí a díky nim se hubne snadněji. Vliv cigarety, tedy především nikotinu na hubnutí je velmi dobře prokázaný, takže by se dalo říci, že kouření cigaret má velký vliv na hubnutí. Jenže, opravdu je to dobrý způsob, jak docílit toho, abychom nadbytečné kilogramy shodili?

Vliv nikotinu

Nikotin je stimulant, podobně jako jiné látky například kofein v kávě, zeleném čaji. Stimulanty totiž pomáhají, urychlují lidský metabolismus a to se tak projevuje na tom, že lidské tělo spotřebovává více kalorií. Mnohé vědecké studie už prokázaly, že cigarety a jejich kouření mají nemalý vliv na hubnutí. Cigarety také mohou pomoci potlačit chuť k jídlu, především tedy nikotin. Díky potlačení chuti na jídlo si v danou chvíli svačinu nedáte, nebo sníte mnohem menší porci, než by tomu bylo, kdybyste si před jídlem nezapálili.

Nikotin také zvyšuje tepovou frekvenci, což zvyšuje činnost metabolického systému. Hmotnost se snižuje také ve chvíli, když si zapálíte cigaretu po jídle, což mnoho kuřáků dělá. „Snídaně šampiónů“, tedy cigareta a ranní káva je sice pro mnohé velmi vražedná, ovšem někteří jí preferují. Pokud takto snídáte, ihned z rána svůj metabolismus nastartujete do dalšího dne, zrychlíte a zároveň tak potlačíte chuť k jídlu.

Cigarety jako účinný prostředek při hubnutí?

I když je nesporně prokazatelný účinek cigaret a především nikotinu na hubnutí, klademe si otázku, je to opravdu dobrý prostředek k hubnutí? Cigarety obsahují mnoho látek, které lidskému tělu neprospívají a permanentně mu škodí. Hlavní je nikotin, který způsobuje mnoho negativ v těle. Při hubnutí například pomáhá tím, že potlačuje chuť k jídlu, ale je to zdravé? Vždyť téměř každé hubnutí je založeno na zdravé a vydatné snídani, která tělu dodává energii a napomáhá k tomu, aby vás večer nehonila mlsná.

Cigarety se tak nedají doporučit jako přípravek, který je vhodný a zároveň zdravý k hubnutí. I vliv cigaret na hubnutí je spíše dočasný, čím déle kouříte, tím menší vliv na hubnutí je. Například takovým pravidelným kuřákům, kteří vykouří několik krabiček denně, nikotin při hubnutí vůbec nepomáhá. Účinky jsou nejpatrnější v začátcích kouření cigaret a upřímně, kdo by si do těla začal dobrovolně pouštět škodlivý nikotin, jen aby pár kilogramů zhubnul? Když pak člověk přestane kouřit, kilogramy se vracejí zpátky a často tak naberete víc, než jste vlastně původně zhubli. Vyplatí se to? Rozhodně ne!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.