Jaká dieta, bude ta pravá?

Dělená strava

Diet je na světě velká spousta, je tedy na Vás, jakou dietu si zvolíte a vyberete. Máte možnost vybírat z mnoha diet, jedna se zaměřuje na omezení sacharidů, jiná probíhá v několika fázích. Vyberete si takovou dietu, která bude nejvíce vyhovovat Vašim stravovacím návykům a Vaší nátuře. Jenže, jakou dietu si vybrat?

Dukanova dieta

Dukanova dieta jasně říká, že hladověním nezhubnete! U této diety je základ pravidelné stravování. Ideálně pětkrát denně po menších porcích. Zároveň jsou také potraviny, které jsou povoleny a které jsou naopak zakázány. Dieta se také rozděluje do několika fází a záleží na tom, kolik kilogramů celkově chcete zhubnout. Výhoda diety je, že člověk nemá omezení v množství jídla, které smí sníst. Nutností je vynechat cukry a tuky. Máte dovoleno 100 druhů potravin, takže si opravdu vybere každý. Přečtěte si vše, co najdete na téma Dukanova dieta – jídelníček, recepty, diskuze a dozvíte se víc informací!

Ketonová dieta

Ketonová dieta je opakem drastických diet, které omezují celkový příjem potravy. Dietu drží nejčastěji sportovci a lidé, kteří pravidelně posilují. Hlavní myšlenka této diety je ta, aby se tělo dostalo do ketózy. Tedy tělo hlavní zdroj energie mění ze sacharidů na ketony. Díky tomu tělo čerpá energii z tuků. Dieta opět spočívá v pravidelném stravování a povoluje například jídla jako libové hovězí maso nebo omeletu z pěti vajec. Dietu však není dobré držet dlouhodobě, jelikož tělo se může s nedostatkem sacharidů špatně vyrovnávat.

Dieta Štefana Margity

Dieta podle Štefana Margity má základ v omezeném nebo vůbec žádném příjmu sacharidů. Zaručuje Vám opravdu rychlé hubnutí, tedy denně půl kilogramů zhubnete. Štefan Margita tuto dietu dodržuje vždy, když vyjíždí do zahraničí na turné a potřebuje se zbavit přebytečných kilogramů. Striktní zákaz má alkohol, sůl, cukr a koření. Nutný je také pravidelný pitný režim. Při této dietě je často velký problém to, že se nejí pravidelně v několika porcích denně. To může lidskému organismu ublížit a Vy můžete cítit pocity hladu. Dieta podle Štefana Margity se hodí spíše pro „nouzové případy“, kdy za pár dní potřebujete zhubnout několik kilogramů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.