Jak nemít povolené paže?

Cviky na paže

Povislé a povolené paže nejsou ničím příjemným. Pečlivě volíte, jestli si vzít tílko, kde vaše povolené paže jdou vidět a nevypadají vůbec dobře, nebo si vzít tričko s rukávem a paže tak zakrýt. Povolené a povislé paže trápí mnoho lidí, častěji ženy, které se často vzdají nošení tílek jen proto, že jejich paže nejsou krásné a pevné. Je opravdu nutné se vzdát nošení tílek? Není, stačí se zaměřit při cvičení na paže a se speciálními cviky, které jsou určené přímo na povolené paže, tak vaše paže brzy začnou být silnější a pevnější a povolené a povislé paže tak budou už minulostí. Jaké cviky však na povolené a povislé paže vybírat? To se dozvíte v následujícím článku.

Otáčení paží vleže na břiše

Vezměte si podložku a položte ji na zem. Na ni si lehněte na břicho, opřete se čelem o podložku. Paže položte také na zem tak, aby vaše dlaň, která je otevřená, směřovala k tělu, palec byl na podložce a malíková hrana směřuje ven, ke stropu. Celé tělo propněte a paže odlepte od podložky. Propnuté paže vytáčejte ven. To znamená, že palec vytočíte ven a malíček se otočí k tělu.


Zdvihy na bázi kladivového úchopu

Zní to možná velmi těžce, ale cvik je jednoduchý. Stoupněte si rovně, nohy mírně rozkročené. Vezměte jednoruční činky. Činky vezměte tak, aby dlaně směřovaly k tělu a palce byly směrem nahoru. Připažte, pokrčte lokty a zvedejte činky směrem k hrudníku, aby vaše lokty zůstaly na místě. Pohyb by měl být pomalý a rovněž pohyb zpět brzděte, není dobrý rychlý pohyb dolů.

Zvedání činek směrem nahoru

Postavte se rovně, nohy na šířku boků rozkročené. Uchopíme činky, nastavíme paže do polohy svícnu, kdy ruce máme v souladu s rameny. Následně vytlačujeme činky obloukem směrem nahoru, nad hlavu. Ruce se během vytlačování úplně narovnají. Klesáme zpátky do polohy svícnu, kdy naše ruce jsou v pravém úhlu. Cviky provádíme pomalým, táhlým pohybem.

Image: arm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.