Hudba jako motivace

Hudba jako motivaceJak už bylo předesláno tak hudba prostě ke cvičení a fitness patří a pokud úplně nesouhlasíte tak jistě budete souhlasit s tím že hudba dokáže cvičení zpříjemnit. Dále místo slova hudba budu používat slovo MP3 protože jak se dozvíte – ideální cesta jak hudbu do fitness centra dostat jsou právě MP3.

V čem vám může hudba pomoci

Představte si váš normální trénink ve fitness centru – po práci, bez hudby, mírně unavení bez valné motivace. Asi si dokážete představit jak budou vypadat výsledky. Jak u žen na aerobicu tak u mužů při zvedání činek. Celkem otrava, že?A nyní si představte jak skončíte v práci, do MP3 přehrávače si nahrajete zrovna takovoou hudbu na kterou máte náladu. Posléze naběhnete do posilovny s jasnou představou o tréninku a výsledcích.
Hupsnete na kolo dáte si na zahřátí 15 minut. Od prvního šlápnutí si v MP3 přehrávači pustíte Safri Duo a za rytmů pořádných bubnů na to šlápnete.
Zde vidíte první výhodu hudby:
“Hudba udává rytmus.”
Pokračujete dál na strečink – protáhnutí a to je velmi důležité pokud chcete předejít problémům v budoucnosti. Protahování nikoho moc nebaví jenže zkuste si třeba pustit hudbu. Ze zkušenosti vím že holky jsou svědomitější a protahují se déle než muži. Takže dívky šup tam s nějakou uklidňující hudbičkou.
Chlapi si můžou pustit něco jako přípravu na trénink. Pokud nechcete zahodit čas strávený v posilovně a cestou tak tomu musíte dát zabrat! Takže:

“Hudba která vás nabudí je dobrá hudba.”
Druhá výhoda hudby:

“Zvedne vám náladu a funguje jako motivační prvek.”
Na okraj doplním pokud vás někdo naštve a rozpálí do ruda – třetí výhoda hudby:

“Hudba uklidňuje!”
Zrovna teď když píšu tyto řádky sedím ve fitness centru u sacharidového pitíčka a uvědomuju si další výhodu hudby která je spojená s motivací:

“Hudba zvedá výkony!”
a tím pádem máte lepší náladu, dosahujete svých cílů a jste na lidi milejší, pomáháte druhým a jste prostě v pohodě.“Hudba a MP3 jsou skvělý!”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.